Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rikthehet dueli Messi-Ronaldo në një tjetër kontinent, në Francë e bëjnë fakt të kryer

Rivaliteti më i zjarrtë në botën e futbollit, Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi, do të rikthehet sërish, por në një tjetër kontinent. Shtatë herë fituesi i Topit të Artë do të largohet në fundin e sezonit nga Paris Saint Germain dhe mediet franceze e kanë bërë fakt të kryer transferimin e tij në Arabinë Saudite tek Al Hilal.

Argjentinasi do të thyej çdo rekord të mundshëm sa i përket pagës, pasi do të përfitojë 522 milionë stërlina, duke tejkaluar edhe Cristiano Ronaldon.

Arabët janë shumë pranë për të bërë realitet një tjetër objektiv të madh. Shanset që sezonin e ardhshëm në kampionatit saudit të luajnë dy lojtarët më të mirë në botë janë të mëdha dhe për më tepër transferimi i Lionel Messit do t’i hapte rrugë edhe shumë lojtarëve të tjerë, që janë në fundin e karrierës.

Ndërkohë që synimi kryesor i Arabisë Saudite mbetet organizimi i Kupës së Botës në vitit 2030.

Në mediet botërore u përfol gjerësisht edhe për një rikthim të Messit te Barcelona, por problemet financiare të klubit katalanas me sa duket e bëjnë të pamundur këtë transferim.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...