Kupa e Frances

Rikthehet futbolli francez në Supersport, finalja e Kupës së Francës premton spektakël!

Futbolli francez rikthehet në ekranin e Supersport pas 4 muajsh e gjysmë ndalesë. Sot në mbrëmje në mitikun Stade de France në Paris do të luhet finalja e Kupës së Francës, me Paris Saint Germain që do të sfidojë Saint Ettiene. Kampionët në fuqi të Francës janë favoritët absolutë për të fituar trofeun e tyre të 13-të në këtë kompeticion edhe pse në një ndeshje teke që vjen pas një ndalese kaq të gjatë gjithçka mund të ndodhë.

Thomas Tuchel do të hedhë në fushë formacionin e tij më të mirë përballë St Ettiene që është në kërkim të suksesit të 7-të në Kupën e Francës por edhe një vendi në grupet e Europa League për sezonin e ardhshëm me këtë kompeticion që është mundësia e vetme për të shkuar në Europë për skuadrën e Claude Puel që e mbylli kampionatin në vendin e 17-të dhe me shumë vështirësi arriti të siguronte mbijetesën. PSG do të zbresë në fushë me “arsenalin” e saj më të rëndë teksa treshja sulmuese do të përbëhet nga Mbappe-Neymar dhe Icardi të cilët kanë shkëlqyer në sfidat e fundit miqësore.

Në St Denis parashikohet një duel emocionues me gola dhe spektakël të cilin të apsionuarit e futbollit francez do të kenë mundësi ta ndjekin vetëm në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency