IPKO Superliga

Rikthehet kampionati në Kosovë, tri sfida në orën 13:00, spikat Ballkani-Drenica

Pas një pauze të gjatë thuajse 2.5 mujore, rikthehet IPKO Superliga e Kosovës me ndeshjet e javës së 18-të, që janë të ndara në dy ditë. Kështu, këtë të shtunë, që në orën 13:00, do të zhvillohet gjysma e sfidave, Ballkani-Drenica, Ferizaj-Feronikeli dhe Prishtina-Vushtrria, ndërsa nesër, po në 13:00, do të luhen Drita-Gjilani, Dukagjini-Llapi dhe Flamurtari-Trepca 89.

Që pas 2 dhjetorit, kur u zhvilluan takimet e fundit të gjysmësezonit vjeshtor, klubet në Kosovë kanë patur mundësi të kryejnë afrimet e nevojshme për t’u përmirësuar në ato aspekte ku u shfaqën mangësi në 18 javët e para.

Skuadra që ka befasuar në gjysmën e parë të sezonit, Ballkani, do të presë Drenicën me synimin mbrojtjen e vendit të parë. Në fakt, në kreun e IPKO Superligës ka një ngjeshje të dukshme të skuadrave, që do të thotë se me një apo dy rezultate negative mund të rrëshkasësh shumë vende poshtë. Në ndeshjen e fazës së patë, të zhvilluar në Skënderaj, skuadra nga Suhareka e befasoi Drenicën me gol të Topallit.

Kërkon të përfitojë nga kalendari Prishtina, që pret në “Fadil Vokrri” Vushtrrinë, e cila vështirë se do të mund t’u bëjë ballë kryeqytetasve në fushën e këtyre të fundit. Gara për titullin kampion është krejtësisht e hapur dhe Prishtina nuk dëshiron t’i ikë rasti për të përfituar nga ndonjë ndalesë e mundshme e rivalëve.

Mjaft interesante parashikohet edhe përballja Ferizaj-Feronikeli, pasi vendasve u duhen patjetër pikët, sidomos në shtëpi, për të t’iu larguar zonës së ftohtë, ndërsa Feronikeli, kampion në fuqi, synon në rifutet fuqishëm në garë për titullin, pasi diferenca me Ballkanin kryesues është vetëm 7 pikë.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency