Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Rikthehet pas 12 vjetësh në Itali, futbollisti shqiptar firmos me Sampdorian

Rikthehet pas 12 vjetësh në Itali. Pajtim Kasami ka bindur Sampdorian dhe do të jetë përforcimi i shumëpritur për mesfushën e Pirlos.

Futbollist me origjinë shqiptare, që ka përfaqësuar Zvicrën në rang kombëtaresh, ishte lojtar i lirë pas përvojës së tij të fundit me Olimpiakosin në Greqi.

Sampdoria depozitoi kontratën që ka nënshkruar me futbollistin, duke zyrtarizuar kështu nënshkrimin me mesfushorin.

Lexoni edhe:

Kasami ka luajtur në Itali me fanellën e Palermos. Ishte sezoni 2010/11, kur klubi sicilian e bleu atë nga Bellinzona. Në Palermo regjistroi 24 paraqitje, duke luajtur edhe në Europa League.

Në karrierën e tij, përveçse me Palermon dhe Olimpiakosin, ka veshur edhe fanellat e Fulhamit, Nottingham Forestit dhe Baselit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...