Futboll

Rikthehet “Perandori”: Dua një skuadër të re!

E mbani mend Adrianon, që dikur mbante epitetin “Perandori? Është 35-vjec dhe nuk luan futboll që nga maji i vitit të kaluar. I përfshirë në disa skandale që e kanë dëmtuar shumë gjatë karrierës së tij, ish-futbollisti i “Selecaos” po mendon t’i rikthehet futbollit të luajur.

“Dua t’i rikthehem stërvitjes, edhe pse nuk kam një skuadër. Do të stërvitem individualisht përgjatë muajit janar. Edhe pse nuk kam luajtur futboll, e kam ruajtur formën time fizike. Dua t’i rikthehem futbollit për të treguar se mund t’i tejkaloj limitet e mia.”

Që kur braktisi pas asnjë shpjegim skuadrën amerikane Miami United, Adriano jeton në Brazil, por tashmë 35-vjecari synon të rikthehet “Perandori” i dikurshëm. Sigurisht, në fillim duhet të gjejë një klub që do t’i hapë dyert, më pas cdo gjë do t’i mbetet fushës së blertë.

To Top