Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rikthehet Pirlo, italiani do marrë drejtimin e një skuadre turke

Andrea Pirlo mund të marrë drejtimin e Karagumruk, duke iu rikthyer trajnimit, por tashmë me një skuadër turke.

Italiani ishte i papunë që nga koha kur u pushua nga Juventus, ndërsa tashmë po përgatitet për rikthimin në krye të detyrës, edhe pse jo në vendin e tij.

Mediet italiane bëjnë me dije se nënshkrimi i kontratës do të ndodh shumë shpejt, ndërsa te skuadra turke Pirlo do të marrë vendin e Atilay Canel.

Së shpejti pritet edhe zyrtarizimi nga klubi i Fatik Karagumruk, ndërsa në Turqi 43-vjeçari nuk do të shkojë i vetëm pasi ai do të marrë edhe ndihmës trajnerin Roberto Baronio, trajnerin e atletikës Paolo Betelli dhe analistin e ndeshjeve Antonio Gagliardi, me të cilët ka punuar në kohën kur ishte te Juventus.

Sa i përket qëllimit te Karagurmuk-u, është përmirësimi i pozicionit të arritur në sezonin e fundit, që ishte vendi i tetë.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...