Kategoria Superiore

Rikthehet Superioria, sfida të lehta për Skënderbeun e Kukësin

Pasi triumfoi në sfidën direkte, dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Laçin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes, dy kundërshtarë që këtë vit synojnë mbijetesën për dy pretendentët e titullit. Në Korçë janë të vetëdijshëm që sfida të tilla në këtë periudhë janë shumë të rëndësishme, pasi nuk duhet nënvlerësuar asnjë rival në fushë.

Triumfi në Zeqir Ymeri ka shtuar entuziazmin ndërkohë që vetvetiu mendja e cdo tifozi të Skënderbeut shkon tek sfida e Europa Laugue me Partizanin e Beogradit. Detyra më e vështirë për trajnerin Ilir Daja është të mbajë të përqendruar ekipin, që do të vuajë disa mungesa në duelin me kurbinasit. Bardhekuqtë kanë në favor historinë e sfidave direkte, por Laci nën drejtimin e Gentian Mezanit shkon me shumë dëshirë dhe uri në këtë përballje për të treguar që këtij kampionati kanë shumë për t’i dhënë.

Bardhezinjtë kanë më në fund grupin e plotë dhe ndaj skuadrës më të mirë të momentit synojnë të bëjnë befasinë. Hapat fals janë të palejuar për Kukësin, që zhgënjimin e paraqitjes me Skënderbeun javën e kaluar mund t’a lërë pas krahëve me një sukses bindës ndaj Lushnjes. Trajneri Milinkovic vuan mungesat e Shametit dhe Zeqirit, megjithatë nuk ka justifikim për kampionët. Përballë është një skuadër që ende nuk ka debutuar përpara publikut të vetë, duke treguar limite të cilat i ka pranuar edhe trajneri Artan Bano. Një ekip me ngërç të madh psikologjik, për më tepër që do të përballet me kampionët. Megjithatë Lagunarët u dhanë një leksion rivalëve në kampionat me pikën e marë në Selman Stërmasi ndaj Partizanit javën e shkuar, duke konfirmuar se dalëngadalë po përmirësohen dhe janë të gatshëm të prishin punë, qoftë dhe skuadrave të mëdha të kampionatit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency