Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“Rikthehu më i fortë”, titullari i Kukësit i nënshtrohet operacionit, kur do rikthehet

Portieri i Kukësit, Angelo Tafas i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në menisk, pas një dëmtimi që ai ka pësuar në stërvitje. Gjithçka ka përfunduar me sukses, ndërsa periudha e rikuperimit për 22-vjeçarin pritet të zgjasë rreth dy muaj.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, klubi i Kukësit ka bërë të ditur për tifozët se “gardiani” Tafas pritet të rikthehet në skuadër në muajin janar.

Portieri Angelo Tafas i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale në menisk, pas dëmtimit që ka pësuar pak ditë më parë në stërvitje. Gardiani i portës sonë e ka kaluar me sukses këtë sfidë dhe në janar pritet t’i bashkohet skuadrës . Rikthehu edhe më i fortë“.

Tafas ka qenë titullar i padiskutueshëm këtë sezon me verilindorët e Dobit. Ai ka luajtur 11 ndeshje të plota në kampionat dhe dy në Kupë. Vetëm në sfidën e fundit përballë Kastriotit, portieri nuk ishte pjesë e skuadrës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...