Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Rikthejmë një legjendë”, Chelsea zyrtarizon trajnerin e ri

Zyrtarizohet rikthimi i Frank Lampard në stolin e Chelsea. Ish-mesfushori anglez, i cili vitet më të bukura si futbollist i kaloi në “Stamford Bridge”, është emëruar tekniku i skuadrës londineze deri në fundin e sezonit.

Me anë të një komunikatë të shkurtër në faqen zyrtare, Chelsea zyrtarizon 44-vjeçarin si trajnerin e ri të skuadrës. “Jemi të lumtur të mirëpresim një legjendë si Lampard.

Lexo edhe: 

Ndërsa vazhdojmë procesin për një trajner të përhershëm, ne duam t’i ofrojmë klubit dhe tifozëve tanë një plan të qartë dhe të qëndrueshëm për pjesën e mbetur të sezonit.

Ne duam t’i japim vetes çdo shans për sukses dhe Frank ka të gjitha karakteristikat dhe cilësitë që na duhen për të na drejtuar drejt tij”, lexohet në komunikatën e Chelsea.

Lampard drejtoi “Blutë e Londrës” edhe në periudhën korrik 2019-janar 2021.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...