Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Riktheu Everton te suksesi, trajneri Dyche: Kam vetëm një kërkesë për lojtarët

Everton u rikthye te suksesi në Premier League dhe këtë e bëri ndaj kryesuesve të Arsenal. Në stadiumin Goodison Park, vendasit triumfuan me rezultatin minimal 1-0 teksa u ndje menjëherë edhe “dora” e trajnerit të Sean Dyche. Pas sfidës, ky i fundit u shpreh se ky sukses ndaj Arsenal do t’i motivojë për ndeshjet e radhës ndërsa shtoi se kërkoi nga lojtarët që në fushë të luajnë thjeshtë.

“Unë isha në krahun e lojtarëve pavarësisht momentit të vështirë, ata janë pjesë më e rëndësishme e klubit. Arritëm një rezultat minimal, por me maksimumin e sforcimit sepse në fushë lamë gjithçka. Lojtarët ishin në një situatë e cila nuk ishte komode për askënd.

Kjo fitore do të na motivojë shumë edhe për ndeshjet e radhës. Fituam kundër kryesuesve të kampionatit dhe nuk është pak. Unë kërkoj që lojtarët të jenë të qetë në fushë, ajo që kërkoj nga ata është që të luajnë thjeshtë”, u shpreh Dyche.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...