Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Riktheu skuadrën pas 21 vitesh në elitë, tifozët e duan trajner te Chelsea

Chelsea e mbylli me Mauricio Pochettinon sezonin që nisi në mënyrë katastrofike dhe u mbyll mirë, por kualifikimi në Conference League nuk mjafton për “Blutë e Londrës”.

Drejtuesit po studiojnë emra të ndryshëm për pankinën, ndërkohë që tifozët e kanë një preferencë. Ata kanë vërshuar në rrjetet sociale, aty ku kërkojnë që të përzgjidhet Cesc Fabregas si pasuesi i argjentinasit.

Lexo edhe:

Ish-mesfushori spanjoll ishte arkitekti i mrekullisë Como, duke udhëhequr skuadrën italiane drejt rikthimit në Serie A pas plot 21 vitesh.

Fabregas luajti me Chelsean nga vera e vitit 2014 deri në janarin e vitit 2019. Duke lënë respekt dhe kujtime të bukura midis tifozëve londinezë.

Dhe këta të fundit e duan sërish 37-vjeçarin në “Stamford Bridge”, por tashmë si trajnerin e skuadrës së tyre të zemrës.

Trajner i ri dhe me idetë e duhura për të nisur projektin e ri. Pak a shumë siç bëri Bayer Leverkusen me Xabi Alonson“, shkruajnë tifozët e Chelseat.

Fabregas, arkitekti i mrekullisë së Comos: Përballja me trajnerë shumë të fortë, sfidë për mua

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...