Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Rikthimi i Lukaku-t me Belgjikën? Nainggolan: Në këtë moshë duhet ta mendojë, i bën dëm!

Belgjika do të luajë ndeshjen e fundit në grup ndaj Kroacisë, një sfidë vendimtare për belgët, pasi skuadra e Martinez qëndron në vendin e tretë me 3 pikë, një më pak se Kroacia dhe Maroku.

Gjithsesi, Belgjika ka zhgënjyer në dy ndeshjet e para, ndërsa ndaj nënkampionëve të botës pritet të luajë edhe sulmuesi Lukaku, i cili vjen pas një dëmtimi.

Pikëpyetjet mbi futbollistin e Inter-it janë të shumta dhe një nga ata që dyshon për vazhdimësinë e sulmuesit është edhe ish-mesfushori i Belgjikës, Radja Nainggolan.

“Personalisht dyshoj se Lukaku do të vazhdojë të luajë me fanellën e Belgjikës për një kohë të gjatë, sepse në një moshë të caktuar duhet të mendosh edhe për trupin. Dëmtimi fundit ka ndikuar te ai.” – tha Nainggolan.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...