Eredivisie

Rikthimi i madh, Feyenoord ripërqafon Robin Van Persie-n

Feyenoordi bën goditjen më të rëndësishme në merkato duke i dhuruar tifozëve një ish benjamin të tyre. Bëhet fjalë për Robin Van Persie i cili rikthehet pas 14 vjetësh në Rotterdam aty ku u formua edhe si lojtar profesionist. 34-vjeçari mbyll kështu aventurën pothuajse 3-vjeçare në Turqi me Fenerbahçen dhe rikthehet për të ndihmuar Feyenoord në garën për titull ku mësohet se ka marrë edhe bekimin e trajnerin Van Bronkhorst.

 

 

To Top