Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Rikthimi i Premier League acaron keq Conte-n: Kjo nuk është normale!

Antonio Conte nuk është nga ata trajnerë që kafshojnë gjuhën. Nëse nuk i pëlqen diçka, ai e thotë troç dhe kjo është ajo që bëri në lidhje me kalendarin, duke treguar zemërimin e tij ndaj Premier League.

Tottenham përballet me Brentford, ndeshje që nis në orën 13:30 dhe që për publikun shqiptar transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2”, dhe trajneri italian tashmë e ka bërë të qartë se për atë ndeshje do të luajnë lojtarët që nuk shkuan në Botëror, pra Perisic, Son, Kane dhe Dier do të jenë zëvendësues, ndërsa Lloris dhe Romero janë bashkuar vetëm së fundmi me skuadrën.

“Është një situatë e çuditshme dhe, sinqerisht, të luash kaq shpejt, vetëm një javë pas Kupës së Botës, nuk më bën të lumtur. Kur ke kaq shumë lojtarë në një turne si ai, nuk është e lehtë sepse gjendja fizike nuk është më e mira”-tha Conte.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...