Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Rikthimi i Tuchel në Angli, 48 orë bisedime mbyllen pa sukses

48 orë kanë zgjatur bisedimet mes Thomas Tuchel dhe drejtuesve të Manchester United, por pa arritur në një gjuhë të përbashkët.

Tekniku gjerman e mbylli me Bayern Munich dhe preferon rikthimin në Angli, aty ku bëri mjaft mirë me Chelsean.

Skuadër me të cilën fitoi Champions League, Superkupën Europiane dhe Botërorin për Klube.

Lexo edhe:

Manchester United e piketoi si pasuesin e Erik ten Hag, por bisedimet intensive nuk sollën marrëveshjen mes palëve.

Ideja e marrjes së drejtimit të “Djajve të Kuq”, që prej vitesh po vuajnë duke humbur shumë nga shkëlqimi i dikurshëm, e tundonte jo pak 50-vjeçarin gjerman.

Por, për momentin pista Tuchel është shuar dhe drejtuesit e United duhet të studiojnë alternativa të tjera. Ose të vijojnë me holandezin Ten Hag.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...