Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Rikthimi te Lazio dhe premtimi i mbajtur ndaj gruas, rrëfehet Tare

Igli Tare mbajti postin e drejtorit sportiv të Lazios nga korriku i vitit 2008 deri në qershorin e vitit të kaluar. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare, nuk e përjashton një rikthim te bardhekaltrit.

Nuk e di nëse do të rikthehem te Lazio, por nuk është ky prioriteti im për momentin. E di që bëra zgjedhjen e duhur duke u larguar. Dhe doja ta bëja duke e lënë Lazion lart.

I thoja gruas time se dua që ‘Olimpico’ të jetë ‘sold-out’ kur të vijë dita e largimit. Kemi qartë dhe jemi përqafuar pas një Lazio-Cremonese, me stadiumin e mbushur plot.

Lexo edhe:

E imja është një histori motivimi për të rinjtë që në jetë duhet të dinë se për të arritur qëllimin, nuk duhet të heqësh dorë kurrë”, theksoi 50-vjeçari vlonjat.

Tare e mbylli në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën me klubin kryeqytetas. Lazio u shpall nënkampion sezonin e kaluar, pozicion nga i cili siguroi rikthimin në Champions League.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...