Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Rilinda falë Simeones”, Depay: Mjaftuan dy fjalë që më tha…

Memphis Depay nuk la shenjë te Barcelona. Sulmuesi holandez u transferua gjatë merkatos së janarit tek Atletico Madrid për 3 milionë euro. Aventura me “Colchoneros” po shkon shumë mirë.

29-vjeçari ka “rilindur” në kryeqytetin spanjoll dhe deri tani ka shënuar 4 gola në La Liga. Formën e mirë ia dedikon trajnerit Diego Simeone, i cili insistoi në afrimin e sulmuesit.

Simeone më mbushi me energji që në momentin e parë që mbërrita tek Atletico. Ai donte të rishihte Memphisin e Lyonit, i cili frymëzonte dhe udhëhiqte skuadrën si kapiten.

Lexo edhe: 

Por edhe që përfshihej në objektivat e klubit. Diego më tha: ‘Ik dhe na rikthe atë Memphis që ishte te Lyoni. Dua ta shoh përsëri atë futbollist”, deklaroi sulmuesi i Atletico Madrid.

Skuadra kryeqytetase ndodhet në formë të shkëlqyer, njësoj si Depay. Djemtë e Simeones kanë regjistruar shtatë fitore dhe tre barazime në dhjetë takimet e fundit në La Liga.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...