Kategoria Superiore

Ringritja e Vllaznisë, kalon nga senatorët!

Vllaznia mes turpit largohej nga Superioreja në fund të sezonit 2017-2018 dhe ndër të tjerë peshën e përgjegjjësisë e morrën mbi shpatulla të ashtuquajturit senatorë, ata që me më shumë përvojë duhet të ishin udhëheqësit e ekipit por që në opinionin e tifozëve shkodran ishin ata që zhgënjyen të parët. Sezoni në purgator përfundoi shpejt dhe Vllaznia u rikthye aty ku i takon në elitën e futbollit tonë dhe sot pikërisht ata senatorë po e drejtojnë këtë skuadër. Renato Malota duket ai i kohës së Partizanit, shumë i fortë në luftën në ajër , pozicional dhe me karakterin e një lider, nuk është rastësi që kuqeblutë nuk kanë pësuar asnjë gol në 4 ndeshjet e fundit. Gilman Lika me shiritin e kapitenit në krah jo vetëm që ka shënuar 4 gola por duket lojtari me më shumë freski, ndërsa show-un po e dhuron Ndriçim Shtubina. Goli i realizuar në Korçë do të jetë pa diskutim në mos më i bukuri një ndër më spektakolarët e sezonit dhe thuajse në çdo fitore të shkodranëve ka qënë e rëndësishme performanca e  32-vjeçarit. Në këtë listë nuk mund të anashkalohet as Behar Ramadani, i cili me rikthimin në shtëpi i ka rikthyer personalitet mesfushës së skuadrës. Pa diskutimeve  ka ende vend për t’u përmirësuar dhe kjo lidhet me ndeshjet brenda, në transfertë Vllaznia është ekipi më i mirë i Superiores, në Loro Boriçi e vuan presionin e publikut, nëse edhe ky element largohet atëherë pse jo të mos ëndërrojnë për objektiva madhorë…

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency