La Liga

Rinisja e fubollit në Spanjë, La Liga siguron fluturime “charter” për transfertat

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e skuadrave të Primera dhe Segunda Division për të studiuar etapat e rifillimit të kampionateve me synim që të kufizohet sa më shumë rreziku mbi shëndetin e futbollistëve dhe punonjësve të tjerë duke evituar zonat publike.

Palët kanë arritur një marrëveshje për këtë plan që do t’i prezantohet komisionit për shëndetin publik, por që mund të shoqërohet me modifikime të tjera. Sipas asaj që publikohet në mediet spanjolle, La Liga ka propozuar që skuadrat të udhëtojnë për sfidat e tyre në transfertë ditën e ndeshjeve me fluturime charter të cilat do të sigurohen nga vetë Liga.

Më parë La Liga kishte propozuar ndihma ekonomike për klubet psa u përket pagesave të hotelit për grumbullimet e futbollistëve për një kohë të gjatë, një propozim që u refuzua nga vetë futbollistët. NMë këtë mënyrë, La Liga mendoi që këto fonde të akordohen për fluturimet “charter” të skuadrave që do të luajnë ndeshjet e kampionatit në çdo 72 orë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency