Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Rinovim te Bayerni, lojtarit i trefishohet paga sezonale

Bayern
Bayern

Eric Maxim Choupo-Moting po bën shumë mirë me Bayern Munchen. Sulmuesi kamerunas numëron 12 gola dhe 3 asiste në të gjithë kompeticionet gjatë këtij sezoni.

Drejtuesit, trajneri Nagelsmann dhe tifozët janë të kënaqur me performancat e 33-vjeçarit, i cili ndodhet në vitin e fundit të kontratës. Agjenti i tij po bisedon prej kohësh me drejtuesit e Bayernit në lidhje me rinovimin.

Shtypi gjerman raporton se akordi është arritur, bavarezët kanë pranuar kërkesën e Choupo-Moting për një pagë sezonale 10 milionë euro, trefishi i asaj që përfiton aktualisht.

Palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët, për t’u diskutuar kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla dhe më pas lojtari afrikan do të firmosë deri në verën e vitit 2024.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...