Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Rinovimet te Chelsea, “ylli” mesfushës bie dakord për kontratën e re

N’Golo Kante do të qëndojë te Chelsea.

Francezit i skadon kontrata në qershor, por mediet britanike bëjnë me dije se ai është dakordsuar me londinezët për të rinovuar kontratën edhe për dy sezone.

Lexo edhe:

Kante po kalon një moment jo të mirë, kjo pasi mungon prej shtatorit për shkak të një dëmtimi, por diçka e tillë nuk ka ndikuar te drejtuesit, të cilët besojnë ende te 31-vjeçari.

Për ish-mesfushorin e Leicester kishte shfaqur interes Juventus, por tani torinezët duhet të shqyrtojnë alternativa të tjera.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...