Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Rinovimi e lumturoi, nuk shqyrtuam asnjë ofertë! Interi? Duam titullin”

Stefan De Vrij rinovoi kontratën me Interin gjatë muajit korrik. Qendërmbrojtësi holandez do të jetë pjesë e nënkampionëve të Europës deri në vitin 2025.

Pavarësisht se ka humbur pikë në hierarkinë e Simone Inzaghit dhe nuk po përfiton shumë minuta në sezonin e ri, 31-vjeçari është i lumtur tek Interi.

Dhe po e merr në konsideratë faktin e mbylljes së karrierës në Milanon zikaltër, dëshirë që konfirmohet nga fjalët e menaxherit të tij.

Lexo edhe:

Stefan është shumë i lumtur në lidhje me rinovimin e kontratës. Disa klube u interesuan për shërbimet e tij, por as që i morën në konsideratë. Nuk i shqyrtuam kurrë si oferta.

Stefan është i fokusuar në fitimin e titullit kampion, kjo është ajo që ai shpreson të ndodhë këtë sezon”, u shpreh Federico Pastorello.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...