Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Rinovimi i komplikuar, Milani gati të shesë Leaon në janar

Rinovimi i kontratës se Rafael Leaos po shndërrohet në një mision të pamundur për Milanin, që duket se po mendon më shumë për shitjen e portugezit, ndoshta që në janar, për të mos rrezikuar ta humbë me parametra zero.

Sulmuesi ka rritur ndjeshëm pretendimet e tij, pasi nuk pranon të negociojë për një pagë më të ulët se 7.5 milionë euro, i ndikuar edhe nga fakti që duhet t’i paguajë Sportingut të Lisbonës rreth 10 milionë euro, pas gjyqit të humbur në CAS.

Përveç kësaj shifre, te Milani duhet të bëjnë llogaritë edhe me komisionet e agjentëve, që shkojnë deri në 15 milionë euro dhe që e komplikojnë ëdhe më shumë operacionin e rinovimit.

Pikërisht për këtë arsye, Maldini nuk ka lënë asnjë takim të afërt për rinovim dhe po mendon shitjen e Leaos te Chelsea, me këta të fundit që kanë shprehur gatishmërinë të paguajnë deri në 120 milionë euro.

Kuqezinjtë do të ishin gati të hiqnin dorë prej Leaos për një shifër prej 80-85 milionë eurosh, plus kartonin e Armandi Brojës, i cili pëlqehet prej kohësh në Milano. Megjithatë ndërprerja e kampionatit për shkak të Botërorit, pritet të jetë edhe periudha ku do të vendoset jo pak për të ardhmen e Leaos, që duket gjithnjë e më larg Milanos.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...