Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Rinovimi i Koulibaly? Napoli kalon tavanin e pagave

Negociatat mes Napolit dhe Kalidou Koulibaly për rinovimin e kontratës së senegalezit duken në rrugën e duhur. Sipas asaj që raportohet nga “Rai Sport”, De Laurentiis dëshiron të zgjasë marrëveshjen me kapitenin “blu” dhe vetëm për të do të shkelet tavani i pagave.

Klubi i Napolit i ofroi senegalezit 5 milionë euro neto deri në vitin 2026, pa përjashtuar bonuset shtesë të lidhura me variabla të shumtë. Do të nevojiten më shumë bisedime për t’u përpjekur për të arritur nënshkrimin, me interesin që kanë shfaqur nga Premier League dhe Bundesliga, me klube që do të ofronin më shumë (të paktën 7 mijë euro neto).

Megjithatë te Napoli po punojnë për ta bindur lideri e tyre që të qëndrojë dhe zgjasë kontratë, me mbrojtësin që ende nuk ka lënë të kuptohet qartë nëse dëshiron rinovimin apo largimin nga Napoli.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...