La Liga

Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Josep Maria Bartomeu, president i Barcelonës, dëshiron të fillojë aktivizimin e rinovimit të kontratës së Leo Messi, angazhimi i të cilit me ngjyrat “blaugrana” përfundon në vitin 2021.. Sipas medieve në Spanjë, brenda javës tjetër mund të zhvillohen kontaktet e para midis dy palëve.

Nuk bëhet fjalë për një marrëveshje të shpejtë. Do të jenë bisedime paraprake, ndërsa pjesa më e madhe e negociatave do të zhvillohet sezonin e ardhshëm. Kjo ka qenë ideja që Messi ka pasur gjithmonë dhe kështu do të ndodhë.

Skuadra është në lojë si për La Ligan ashtu edhe për Ligën e Kampionëve dhe negociatat do të intensifikohen më vonë. Tani bisedimet do të shkojnë deri në atë nivel sa për të kuptuar pozicionet palëve.

Nga ana e klubit, negociatat do të kryhen personalisht nga Bartomeu së bashku me Oscar Grau, ndërsa futbollisti do të përfaqësohet nga babai i tij, Jorge Messi.

Pavarësisht nga kohëzgjatja e kontratës, Messi dëshiron të ruajë mundësinë së ndërprerjes së saj vit pas viti, ashtu siç kishte vepruar deri më tani. Lojtari tashmë ka bërë në shumë raste. Ai dëshiron ta ketë fatin në duart, nëse e sheh se nuk është më në gjendje të performojë në nivelin më të lartë.

Leo do të jetë 33 vjeç këtë muaj dhe, megjithëse tani është shumë mirë fizikisht, ai është i vetëdijshëm se mosha nuk e lejon të shohë larg. Është shumë e rëndësishme që ai ta përfundojë karrierën në “Camp Nou” në gjendje të mirë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency