Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Rinovimi me Realin, Ancelotti flet hapur: Klubi e di mirë si ndihem

Carlo Ancelotti është rikthyer të flasë rreth së ardhmes së tij. Brazili e kërkon prej kohësh, ndërkohë që Reali i Madridit nuk ka ndërmend ta lërë të lirë në fundin e sezonit.

Shtypi sportiv iberik shkruan se trajneri italian do të takohet në ditët e ardhshme me presidentin Florentino Perez për të biseduar në lidhje me rinovimin e kontratës.

64-vjeçari, deri tani ka fituar 10 trofe me “Los Blancos”, mes tyre dy herë Champions League. Përpara duelit me shtëpiak ndaj Villarealit, tekniku emilian u shpreh:

Lexo edhe:

Unë besoj se nëse klubi është i kënaqur me mua, atëherë ata e dinë se edhe unë jam i kënaqur dhe i lumtur te Reali.

Kështu që besoj se nuk ka arsye të nxitohemi në lidhje me rinovimin e kontratës. Nuk kemi asnjë problem në lidhje me këtë aspekt”, theksoi Ancelotti.

Reali siguroi vendin e parë në grupet e Champions League dhe të hënën do të mësojë kundërshtarët në raundin e 1/8-ve.

Sa i përket La Ligas, skuadra e Carlo Ancelotti renditet në vendin e dytë me 39 pikë. Dy më pak se surpriza Girona, që po kryeson me meritë kampionatin spanjoll.

Real Madrid apo Brazil, në Spanjë të sigurt: Ancelotti do të…

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...