Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Rinovimi/ Takimi me presidentin, Spalletti zbulon se çfarë ndodhi

Luciano Spalletti pati një takim me presidentin Aurelio De Laurentiis gjatë ditës së premte. Napoli fitoi titullin kampion pas 33 viteve, i treti në historinë e klubit italian.

Trajneri ka zhvilluar një punë fantastike dhe do të vijojë të jetë në pankinën e Napolit. Takimi me kreun e klubit ishte pozitiv dhe palët arritën akordin për rinovimin.

Lexo edhe: 

Vetë 64-vjeçari konfirmoi qëndrimin te Napoli: “Ne patëm një takim pozitiv me presidentin gjatë ditës së djeshme (e premte). E ardhmja do të jetë emocionuese, jam i sigurt për këtë”, u shpreh Spalletti.

Palët kanë rënë dakord për rinovimin deri në verën e vitit 2025. Tani pritet vetëm zyrtarizimi i firmosjes së kontratës së re nga ana e trajnerit kampion të Italisë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...