Tenis

Rios, akuza Agassit: Katër herë pozitiv me doping, por organet e ATP e mbuluan

Marcelo Rios në sulm ndaj André Agassi dhe ATP. Në një intervistë dhënë për “La Tercera”, ish-numri 1 në botë (kilian), ka hedhur akuza të rënda ndaj një prej tenistëve më të mirë në histori.

“Agassi doli pozitiv në testin anti-doping plot katër herë por organet drejtuese të ATP varrosën gjithçka, sepse ndryshe tenisi do të kishte një fund të keq.”

Rios e amerikani Agassi kanë qenë rivalë të fortë të njëti-tjetrit në fund të viteve ’90, por akuzat përfshijnë edhe Pete Sampras.

“Në kohën time, në fund të vitit, zhvillohej Mastersi gjithmonë mbi çimento dhe mbi fushat e shpejta, që ta ndihmonin të fitonte. Vetëm unë dhe Bruguera kërkuam të luanim në sipërfaqe të ndryshme vit pas viti.”

Ish-tenisi kilian, kohën e fundit i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale në kokën e femurit.

“Kjo është pasoja që të lë tenisi: shumë para por një fizik m…”

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency