Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Rishfaqet Sandro Tonali, ndjek ndeshjen në krah të drejtuesit të Milanit

Rishfaqet Sandro Tonali, ndjek ndeshjen në krah të drejtuesit të Milanit
Rishfaqet Sandro Tonali, ndjek ndeshjen në krah të drejtuesit të Milanit

Në prag të ndeshjes mes Newcastle dhe Milan, rishfaqet sërish Sandro Tonali. Ish mesfushori i kuqezinjve, aktualisht pjesë e e klubit anglez, është i pezulluar deri në fund të sezonit për pjesëmarrje në baste.

Futbollisti 23-vjeçar është shfaqur në krah të drejtuesit të Milanit, Moncada. Ata kanë ndjekur ndeshjen e të rinjve të kuqezinjve, ndaj atyre të Newcastle. Në mbrëmje pritet të akomodohet në tribunë për të ndjekur edhe përballjen e vërtetë mes të tashmes dhe të shkuarës së tij.

Mesfushori mësohet se po e kalon shumë mirë periudhën e pezullimit, duke u stërvitur rregullisht e skuadrën. Shokët e ekipit jo vetëm që nuk e kanë paragjykuar, por edhe e kanë mbështetur fuqishëm.

Lexo edhe:

E njëjta sjellje është vënë re edhe te tifozët e Newcastle, që e ndalojnë futbollistin në rrugët e qytetit për ta inkurajuar dhe për t’i kërkuar autografë, në pritje që ai të rikthehet sërish në fushën e lojës.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...