Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Risia e Federatës europiane: Himni kombëtar do të këndohet në tri gjuhë

Federata Belge e Futbollit ka njoftuar sot një risi të madhe që ka lidhje me himnin kombëtar, që do të hyjë në fuqi duke filluar nga ndeshjet e radhës së “Djajve të Kuq”.

Skuadra e drejtuar nga gjermani Domenico Tedesco, rikthehet në fushë në ditët e para të shtatori. Përballë Azerbajxhanit në transfertë (9) dhe Estonisë në shtëpi (12).

Takime të grupit F të eliminatoreve të Euro 2024. Kompeticion që do të zhvillohet gjatë verës së ardhshme në Gjermani.

Lexo edhe:

Duke nisur nga sfida ndaj estonezëve, lojtarët do ta këndojnë himnin në tri gjuhët që përdoren në Belgjikë. Rregulli i ri vlen edhe për ekipet kombëtare të moshave dhe kombëtaren e femrave.

Brabançonne (himni kombëtar belg) do të këndohet në frëngjisht, holandisht dhe gjermanisht duke filluar nga sfida e radhës shtëpiake.

Himnin e dinë të gjithë, futbollistët dhe tifozët. Duam të rilançojmë Branançonnen në një version të ri, një himn të unifikuar”, lexohet në komunikatën e RBFA.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...