Premier League

Ritëm i lartë dhe spektakël, por nuk ka fitues në Tottenham-Manchester United

Miqtë nga Manchester morën kontrollin e topit që në minutat e para dhe iu afruan disa herë kërcënueshëm kuadratit të mbrojtur nga Hugo Lloris, por francezi ishte në lartësinë e detyrës me ndërhyrjet e tij.

Nga ana tjetër Tottenham mundohej të zbriste rrezikshëm në kundërsulm dhe pikërisht në një rast të tillë, Bergwijn dribloi lehtësisht mbrojtësin anglez Harry Maguire dhe u fut në zonë, ku gjuajti dhe mposhti De Gean, duke e dërguar sferën në rrjetë.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të “Spurs”, ndërsa Manchester United nuk mund të pajtohej me këtë rezultat dhe trajneri Solskjaer freskoi skuadrën me emra si Pogba, Greenwood e Ighalo, për të provuar barazimin.

Pas një presioni të vazhdueshëm dhe disa pritjeve radhazi të Hugo Lloris, Paul Pogba fitoi një 11-metërsh në minutën e 82-të, të cilin e ekzekutoi saktë portugezi Bruno Fernandez dhe arriti të rikthejë baraspeshën.

Tottenham provoi të gjejë golin e fitores me disa gjuajtje nga distanca, por pa kërcënuar rrezikshëm portën e De Geas, ndërsa arbitri akordoi një tjetër penallti në shtesë për United, por e anuloi pasi rishikoi aksionin në VAR.

Vërshëllima finale la në fuqi barazimin 1-1, që nuk i shërben asnjërës prej skuadrave, por mund të rezultojë vendimtar për objektivin e Tottenham, pasi një fitore e mundshme e Chelseat do ta çonte plot 9 pikë distancën nga vendi i katërt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency