Futboll

Ritkhimi te Boca, Tevez: Dua Kupën Libertadores dhe Botërorin

“Nuk pendohem aspak, kur vendosa të transferohesha në Kinë i kisha marrë parasysh pasojat”.

Këto janë fjalët e Carlos Tevez pas prezantimin te Boca Juniors, skuadër me të cilën ka firmosur një kontratë 2-vjeçare dhe që pritet të jetë e fundin në karrierën e tij. Por cilat janë objektivat e sulmuesit që do të mbushë 34 vjeç në muajin shkurt?

“U ktheva sepse dua të fitoj Kupën Libertadores. Kanë kaluar shumë vite nga suksesi i fundit. Është momenti që të fitojmë të shtatën. Jam kthyer në shtëpi dhe dua ta shijoj këtë moment. Më mungonte adrenalina para se të zbrisja në fushën e blertë, ato drithërima që të pushtojnë trupin.”

Tevez vazhdon të ëndërrojë grumbullimin me Argjentinën për Kupën e Botës.

“Do të ishte diçka e madhe nëse luaj sërish në Botëror.”

 

To Top