Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Rival amerikan për Kristian Prengën, SuperSport sjell përballjen e zjarrtë

Kristian Prenga rikthehet në ring në datën 25 mars, me synimin e vetëm për të vijuar ecurinë fantastike prej 12 fitoresh me KO. Boksieri 32-vjeçar do të matë forcat me amerikanin Samuel Crossed në Boardwalk Hall, Atlantic City.

Kundërshtari i Prengës në karrierën e tij numëron 15 ndeshje, prej të cilave ka fituar 11. 7 prej fitoreve i ka mbyllur me KO. Kjo është ndeshja e parë për këtë vit për boksierin shqiptar.

“Luftëtari” mirditor, për të fundit herë u ngjit në ring në nëntor të vitit të shkuar, ku mundi Alvin Davie. Prenga ka nisur prej javësh përgatitjet për këtë sfidë shumë të rëndësishme.

LEXO EDHE:

Me qëllimin për të arritur një sukses tjetër që do e afronte me një duel për një titull botëror. Si në të gjitha përballjet e tjera, Prenga do të ketë mbështetjen e të gjithë tifozëve shqiptar në New Jersey.

Sfida mes Kristian Prengës dhe Samuel Crossed do të vijë live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersport, në platformën Digitalb.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...