La Liga

Rivaldo këshillon Barçën: Mos e shitni Arthurin, Coutinho…

Rivaldo, ish-lojtar i shquar i Barcelonës, ​​i ka rekomanduar klubit “blaugrana” të mos përqendrohet aq shumë në ata që do të jenë përforcime në të ardhmen, por t’i kushtojë më shumë vëmendje rifillimit të kampionatit në vende të ndryshme.

“Kam lexuar lajme që Barcelona mund të interesohet për Pjanicin e Juventusi. Sigurisht që mendoj se ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, por unë mendoj gjithashtu se klubi duhet të përqendrohet më shumë në të tashmen dhe në atë që ka mbetur në kampionat. Do të ketë raste për të folur rreth transferimeve.”

Në lidhje me këtë lëvizje të mundshme, pra të nënshkrimit me Pjanicin, Rivaldo e analizoi atë si “një shkëmbim interesant”, nëse Arthur Melo përfshihet në operacion.

“Arthur do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Juventusin sepse ai është një lojtar jashtë serie dhe mund të luajë në të gjithë botën. Unë insistoj: mendoj se ai duhet të qëndrojë te Barcelona, ​​sepse është i ri dhe nuk ka bërë ende asgjë që kur mbërriti”, – konfirmoi kampioni i botës në vitin 2002.

Rivaldo vlerësoi edhe situatën e Coutinhos, bashkatdhetarit të tij, që është te Bayerni në huazim nga Barcelona. Mesfushori nuk do të jetë në gjendje të kthehet që në ndeshjen e parë, pasi ka pësuar një dëmtim të ri.

“Kur të vjen e keqa, hapi derën. Duhet të jetë shumë zhgënjyese që ai është lënduar pikërisht tani që ai të mund të kthehej dhe të gjithë sytë do të ishin te ai. Do të ishte një moment ideal për të shkëlqyer dhe madje edhe për ta bindur Barcelonën që të mos e shesë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency