Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Rivalët e Vllaznisë në formë, triumfojnë me “poker” ndaj skuadrës gjermane

Universitatea Craiova është rivali i Vllaznisë në raundin e dytë të Conference League. Rumunët nuk janë të panjohur për tifozët shqiptarë, pasi verën e kaluar i eliminoi Laçi në raundin e dytë të CL pas fitores 1-0 në Shqipëri dhe barazimit pa gola në transfertë.

Kuqeblutë shkodranë do të tentojnë të njëjtën gjë përballë këtij kundërshtari. Sfida e parë do të luhet më 21 korrik në “Loro Boriçi”, ndërsa dueli i kthimit një javë më pas në “Stadionul Ion Oblemenco” të Craiovës.

Skuadra e drejtuar nga Laszlo Balint u përball sot në një miqësore me Arminia Bielefeld, skuadrën që sezonin e fundit garoi në Bundesliga, por pa ia dalë të mbijetonte.

Univ Craiova triumfoi 4-1 përballë skuadrës gjermane, duke u shfaqur në formë përballë një rivali të vështirë, edhe pse ishte vetëm miqësore.

Andrei Ivan (5’) kaloi rumunët në avantazh. Pjesa e parë nuk prodhoi më gola, teksa Univ Craiova realizoi edhe dy gola të tjerë me anë të Jovan Markovic (52’, 60’).

Arminia shkurtoi rezultatin falë rrjetës së  Christian Gebauer (73’), por rumunët vulosën suksesin me “poker” falë golit të Ante Roguljić dhjetë minuta përpara fundit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...