Euro 2020

Rivaliteti dhe grinta nuk mjaftojnë, derbi britanik mbyllet në paqe

Mbyllet pa fitues derbi britanik në Euro 2020, me Anglinë e Skocinë që ndanë nga një pikë falë barazimit pa gola të arritur në “Wembley”.

Nën një atmosferë të jashtëzakonshme në Londër dhe veçanërisht në shkallët e “Wembley”-t, dy skuadrat me një rivalitet historik dhuruan një 90-minutësh shumë të luftuar dhe me raste, por topi nuk përfundoi asnjëherë në rrjetë.

Shkëndijën e parë të rrezikshme e dha mbrojtësi John Stones, që kërceu mbi të gjithë pas një krosi të ardhur nga këndi, por topi i gjuajtur prej tij përfundoi jashtë kuadratit.

Më pas ishte radha e skocezëve, që fillimisht testuan reflekset e portierit Pickford me një goditje të O’Donnell, ndërsa Che Adam flirtoi me golin, por topi përfundoi sërish jashtë kuadratit.

Në minutën e 55-të ishte kapiteni Harry Kane që shërbeu saktë për mbrojtësin Reece James, por ky i fundit nuk arriti t’i japë topit as forcën dhe as drejtimin e duhur, duke e dërguar lehtësisht në duart e portierit skocez.

Deri në fund Skocia i shkoi pranë golit me Adam, ndërsa më pas Anglia provoi me Rice, megjithatë rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund dhe dy skuadrat u kënaqën me nga një pikë, pasi llogaritë e kualifikimit mbeten të hapura.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency