Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Rivaliteti me Hamilton, Verstappen jep një mesazh të madh

Nëse Max Verstappen është ende larg 7 titujve të Leëis Hamilton, bashkimi me britanikun nuk është një prioritet në sytë e pilotit të Red Bull.

Në vitin 2021, Leëis Hamilton humbi, ndërsa ishte në kërkim të titullit të 8-të kampion bote. Britaniku kishte një rivalitet të lartë me Max Verstappen, i cili në moshën 24-vjeçare mbërtheu trofeun e tij të parë.

Piloti i Mercedesit, pra, mbetet në 7 tituj, ashtu si Michael Schumacher. Nëse Hamilton do të jetë domosdoshmërisht i etur për të mposhtur këtë rekord në 2022-shin, Verstappen do të dëshirojë të mbajë trofeun e tij. Megjithatë, fitimi i kaq shumë titujve nuk është prioriteti i pilotit të Red Bull.

Në një interviste të dhënë për “The Guardian”, Verstappen ka folur për duelin e tij me Leëis Hamilton. Sa i përket numrit të titujve botërorë, holandezi siguroi: “Ambicia për të fituar po aq tituj sa Leëis Hamilton? Jo në të vërtetë. Nëse nuk kam titull të 7-të apo të 8-të, nuk ka rëndësi. Duhet të kesh shumë fat që të jesh në një pozicion kaq dominues për kaq gjatë. Unë dua vetëm të kënaqem dhe kur jam në pistë dua gjithmonë të fitoj”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...