Kategoria Superiore

Rivaliteti në maksimum në Superiore, 5 skuadra synojnë titullin kampion

Teuta dhe Vllaznia në krye me 46 pikë, të ndjekura nga Laçi dhe Partizani me nga 44, dhe Tirana në kuotën e 41 pikëve. Një kampionat si ky është i vështirë të gjendet në vitet e fundit, për rivalitetin në krye të tabelës dhe një luftë për titull më të hapur se kurrë.

Jo thjesht matematikisht, por me shanse reale për ta synuar, plot 5 skuadra, të gjitha me pikat e tyre të forta dhe ca më pak të forta, të pesta të investuara në maksimum, e madje-madje pa pretendentë klasikë të së shkuarës si për shembull Kukësi.

Gjithçka do të vendoset në fazën e fundit, në një sprint final që pritet të dhurojë shumë emocione e spektakël, jo vetëm për aspektin teknik të skuadrave me organika të ndërtuar për objektiva madhorë, por edhe për dyndjen në kreun e tabelës së klasifikimit ku çdo javë mund të sjellë përmbysje të mëdha, duke rritur njëkohësisht presionin mbi pretendentët për të përjetuar çdo ndeshje si një finale më vete.

Spikat padyshim shtimi i radhëve të pretendentëve me skuadra si Teuta, Vllaznia e Laçi, që i bashkohen dyshes tradicionale të kryeqytetit Tirana e Partizani, me ambicie reale e forcë të provuar në fushën e blertë, duke ofruar për çdo javë të paktën nga një ndeshje direkte për kreun, verdikti i të cilës mund të peshojë në gjithë sezonin.

Ajo e kësaj fundjave, Laçi-Vllaznia një supersfidë më vete, me derbin e veriut që vjen si një përballje që vendos kreun e klasifikimit, natyrisht me tabu të reja për tu thyer, për Vllazninë që kërkon titullin një e veçantë, ajo për të fituar pas plot 7 vitesh në fushën kurbinase!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency