Copa Libertadores

River Plate dhe Boca Juniors në Spanjë, Madridi në alarm

Akti i dytë dhe i fundit i finales së Copa Libertdores mes River Plate dhe Boca Juniors po troket. Pas rrëmujës së shkaktuar nga tifozët e “millonarios”, të cilët sulmuan autobusin e ekipit kundërshtar vetëm pak orë para se të zhvillohej ndeshja e kthimit në “Monumental”, më 24 nëntor (takimi u shty), dy ekipet rivale të përjetshme të kryeqytetit argjentinas do të zbresin të dielën në “Santiago Bernabeu” në një duel të ethshëm, që do të përcaktojë fituesin e trofeut, teksa përballja e parë në “Bombonera” përfundoi në barazim 2-2.

River Plate dhe Boca Juniors zbarkuan në Madrid të mërkurën, “Xeneizes” pasdite, ndërsa “millonarios” pak para mesnatës. River Plate do t’i zhvillojë seancat e fundit stërvitore në Valdebebas, qendrën stërvitore të Realit, ndërsa Boca Juniors në qendrën sportive të Federatës Spanjolle të Futbollit, në Las Rozas.

Deri të dielën, kryeqyteti i Spanjës, Madridi, do të jetë i blinduar nga forcat e rendit, për të shmangur përplasjet e mundshme mes tifozërive, që të mos përsëritet ajo që ndodhi në Buenos Aires. Pak orë pas nisjes së Bocas drejt Spanjës, stadiumi “Bombonera” u evakuua pas një alarmi për bombë, që rezultoi i rremë.

Autoritet spanjolle kanë kthyer mbrapsht Maxi Mazzarro, një nga udhëheqësit kryesorë të grupit famëkeq ultras “Barrabravas”, duke e bllokuar sapo zbarkoi në aeroportin “Barajas”. Gjatë orëve në vazhdim pritet të mbërrijnë në Spanjë edhe Rafa Di Zeo dhe Mauro Martin, dy liderët e tjerë të ashtuquajturit grupi “12”, të cilët janë pajisur me vizë, pavarësisht vendimit për të mos i lejuar që të hyjnë në “Santiago Bernabeu”. Është rritur në Madrid niveli i alarmit, pas lajmit për binjakëzimin e utrasve të River Plate me ata të Rayo Vallecanos (Los Bukaneros). Në Buenos Aires, ndërkohë, vijojnë arrestimet në lidhje me incidentet e 24 nëntorit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency