Eredivisie

Robben rikthehet në fushë pas më tepër se një viti, luan 30 minuta në miqësore

Një vit më parë u largua nga Bayerni i Mynihut dhe njoftoi tërheqjen nga futbolli, por Arjen Robben nuk rezistoi dot gjatë larg sportit të tij të zemrës dhe para disa javësh vendosi të rikthehet, duke nënshkruar për një sezon me skuadrën e Groningen.

Pasditen e sotme holandezi 36-vjeçar luajti për më tepër se 30 minuta në miqësoren e Groningenit ndaj Almere City-t, duke shënuar rikthimin e tij në një ndeshje futbolli, që prej 25 majit të 2019-ës, kur luante në Kupën e Gjermanisë mes Bayernit dhe Leipzigut.

“Jam shumë i lumtur që mund të luaj sërish në fushë”, deklaroi Robben para ndeshjes miqësore, e cila vjen pas shumë seancash stërvitore të nisura më 20 qershor dhe tani sulmuesi holandez është gati të shkëlqejë sërish në fushë.

Zgjedhja për të vijuar me Groningenin, ishte një “vendim zemre” për Robben, pasi pikërisht në këtë klub u rrit e u lancua, par ase të transferohej te PSV e më pas të vishte fanellat e klubeve më në zë të Europës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency