Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Roberto Mancini ndez sirenat e alarmit: Sulmuesit tanë nuk janë titullarë

Roberto Mancini ndez sirenat e alarmit
Roberto Mancini ndez sirenat e alarmit

Roberto Mancini ndez sirenat e alarmit. Në prag të ndeshjeve eliminatore të Europianit, ndaj Anglisë dhe Maltës në fund të muajit mars, tekniku i Kampionëve në Futi të Europës është ankuar për gjendjen e sulmuesve.

Duke folur për mediat italiane, trajneri ka thënë e momentalisht asnjë prej sulmuesve qendrorë nuk luan rregullisht dhe kjo mund të reflektohet në ndeshjet e marsit.

“Jemi në vështirësi në sulm, pasi Immobile është i dëmtuar dhe Raspadori në dyshim. Gjithsesi ky i fundit, bashkë me Belottin luajnë shumë pak, ndaj nuk e kanë ritmin e ndeshjes. Veçanërisht në qendër të sulmit kemi shumë vështirësi dhe i vetmi që ka minuta në këmbë, është Gnonto”, u shpreh Mancini.

Lexo edhe:

Trajneri i të kaltërve konfirmoi besimin për Donnarummën në portë dhe zbuloi se ka bindur Zaniolon të transferohet në Turqi.

“Meret po bën shumë mirë, por Donnarumma është portieri ynë i parë dhe hierarkitë janë të vendosura tashmë. Kemi besim të plotë te Gigio. Zaniolon e këshillova unë të shkonte në Turqi, pasi ishte e vetmja mundësi që kishte. Nëse do të rrinte te Roma, do të aktivizohej pak dhe kjo nuk është pozitive. Shpresoj të luajë rregullisht, pasi kemi nevojë për të”, tha Mancio.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...