Copa America

Rodriguez i jep fitoren e parë Argjentinës, merr tre pikët edhe Kili

Pas barazimit në ndeshjen e parë në grupet e Copa America-s ndaj Kilit, Argjentina ka gjetur fitoren e parë, pasi ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0 Uruguain në një sfidë shumë të luftuar në “Estadio National de Brasilia”.

Lionel Messi ishte sërish protagonist për “albicelestët”, por këtë herë në versionin e njeriut asist, pasi shërbeu saktë për Guido Rodriguez në minutën e 13’ të ndeshjes dhe mesfushori i Betisit në La Liga e pati të lehtë të dërgojë topin në rrjetë.

Më pas ishte radha e Uruguait që të provonte të rikthejë baraspeshën, por përveç një dominimi të lehtë në qarkullimin e tpit, dyshja Suarez-Cavani nuk arritën të godasin asnjëherë portën e Argjentinës.

Nga ana tjetër Messi & Co zbritën disa herë rrezikshëm dhe iu afruan golit të dytë, por nuk ia dolën. Gjithsesi Argjentina feston fitoren e parë në grup, që e ngjit në krye në kuotën e 4 pikëve.

Merr fitoren e parë në grup edhe Kili, që mposhti me rezultatin minimal 1-0 Bolivinë. Skuadra e drejtuar nga Lasarta nuk bëri një paraqitje fort bindëse, por falë një starti agresiv, arriti të gjejë golin me vlerë 3-pikëshe që në minutën e 10’, falë futbollistit anglez të natyralizuar në kilen, Brereton.

Më pas Kili administroi mjaft mirë avantazhin, kjo falë edhe portierit Klaudio Bravo, që bëri disa pritje të mira, veçanërisht në pjesën e dytë, kur Bolivia filloi të besojë te marrja e një rezultati pozitiv dhe shtoi presionin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency