Tenis

“Rogers Cup”, eliminohet Djokovic, “ok” Nadal, ikin Sharapova dhe Williams

Nuk kanë të ndalur surprizat në “Rogers Cup” të Torontos. Pas eliminimit të Fabio Fogninit, Novak Djokovic u mund nga Stefanos Tsitsipas me rezultatin 2-1 me sete (6-3 6-7 6-3). Serbi, i cili vinte nga fitorja e turneut të Wimbledonit dhe që në të kaluarën kishte triumfuar 4 herë në tokën kanadeze, pësoi shumë nga loja agresive dhe efikasiteti në gjuajtje të tenistit grek, që në raundin e dytë kishte mundur austriakun Thiem, numrin 7 në botë. Një surprizë tjetër ishte dhe humbja e numrit 9 në botë, John Isner, kundër rusit Khachanov, 7-6 7-6. Nuk kishin probleme për t’u kualifikuar Grigor Dimitrov, Sascha Zverev e Kevin Anderson. Ky i fundit ishte gjithashtu finalist në Wimbledon dhe në raundin e 1/8-ave mundi bjellorusin Ivashka në 1 orë e 30 minuta. Fitore dhe për Rafael Nadal. Spanjolli kaloi disi me vështirësi zvicëranin Wawrinka 2-0 me sete,  7-6 7-6, e në çerekfinale do të ndeshet kundër kroatit Marin Cilic, numri i 7 në botë.

Surpriza pati edhe te femrat me eliminimin e disa emrave të rëndësishëm si Maria Sharapova, që u mund 2-0 nga francezja Caroline Garcia. E mbyll edhe Venus Williams, që u mund 2-0 nga numri 1 në botë, tenistja rumune, Simona Halep (6-2, 6-2). Tenistja daneze, Caroline Wozniacki, u mposht 2-1 (5-7, 6-2, 7-6) nga Aryna Sabalenka.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency