Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Rokadë sulmuesish mes Interit dhe Marseille, Sanchez e Correa ndërrojnë bluzat

Rokadë sulmuesish mes Interit dhe Marseille
Rokadë sulmuesish mes Interit dhe Marseille

Rokadë sulmuesish mes Interit dhe Marseilles. Klubi francez është shumë pranë marrëveshjes për transferimin e argjentinasit Joaquin Correa, i cili nuk bën më pjesë në planet e Simone Inzaghit dhe po kërkon një tjetër destinacion për të vijuar karrierën.

Dy klubet e kanë një akord paraprak për transferimin e Correas te Marseille me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje për 15 milionë euro, teksa po negociohen detajet e fundit, para kompletimit të marrëveshjes.

Nga ana tjetër, Interi ka njoftuar menjëherë kilenin Alexis Sanchez që të udhëtojë drejt Milanos, për të firmosur kontratën e re me zikaltrit dhe për t’u vënë në dispozicion të Simone Inzaghit.

Lexo edhe: 

Sanchez ishte pjesë e Marseille sezonin e kaluar, ku shënoi 18 gola, teksa pas një viti në Francë, është joshur nga ideja për t’u rikthyer te Interi dhe ka pranuar të firmosë për një sezon me pagë prej 2.5 milionë eurosh në vit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...