Tenis

Roland Garros, Nadal dhe Federer në ruandin e tretë me spektakël

Asnjë surprizë në raundin e dytë të Roland Garros. Rafael Nadal dhe Roger Federer kaluan pa vështirësi në raundin e tretë ndërsa për më tej u kualifikuan edhe emra të tjerë të rëndësishëm si Tsitsipas, Nishikori, Goffin e Wawrinka. U eliminuan dy francezët Gasquet e Tsonga të cilët gjithsesi nuk bëjnë pjesë më në listën e tenistëve më të mirë të botës pasi kanë rrëshkitur shumë poshtë në renditjen e përgjithshme të ATP. Vetëm 7 game humbi në total mbreti i Roland Garros, Rafa Nadal në sfidën e tij përballë gjermanit Maden të cilin e mposhti në 3 sete. Me të njëjtin rezultat fitoi edhe Roger Federer ndaj një tjetër gjermani numrit 144 të turneut Oscar Otte.

Te femrat, ish-numri 1 në botë, tenistja spanjolle Garbine Muguruza, fitoi 2-0 me shifrat 6-4 6-1 ndaj Johanna Larsson, ndërsa çekja Karolina PliSkova mundi po 2-0 serben Kristina Kucova (6-2 6-2). Mirë u paraqitën edhe tenistja amerikane Sloane Stephens (2-0 ndaj Sara Sorribes) si dhe belgia Elise Mertens (2-0 ndaj Diane Parry). Më tej avancon edhe tenistja ukrainase Elina Svitolina, që përfitoi nga tërheqja e rivales së saj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency