Tenis

Roland Garros, Nadal nuk njeh limite, triumfon për herë të 12-të

Roland Garros ka vetëm një mbret dhe ai është Rafael Nadal. Tenisti nga Mallorca vazhdon të shkruajë historinë në grand slamin francez pasi arriti të fitonte titullin e tij të 12-të në këtë turne duke thelluar rekordin e tij. Nadal mposhti për të dytin vit radhazi në finalen e French Open austriakun Dominic Thiem, këtë herë 3-1 me sete në një ndeshje që zgjati 3 orë e 1 minutë lojë. Ky ishte titulli i 18-të Slam në karrierë për Nadal i treti radhazi në French Open dhe i 12-ti në 15 vitet e fundit. 6-3 5-7 6-1 6-1 ishte rezultati i sfidës në favor të Nadal me Thiem që u ndal edhe njëherë tjetër tek më e bukura. Me arritjen e një tjetër suksesi në Roland Garros, 33-vjeçari Nadal tashmë e kthen vëmendjen nga Ëimbledon, turneu i cili cilësohet si një mollë e ndaluar për Rafën pasi e ka fituar vetëm 2 herë në karrierë, pikërisht në vitet e arta të karrierës së tij 2008 dhe 2010, kjo pasi ndryshe nga fushat me dhe të kuq ato me bar nuk janë specialiteti i Nadal.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency