Tenis

Roland Garros/ Super Nadal, kalon Del Potron dhe gjen Thiem në finale

Ka përfunduar në fazën gjysmëfinale ëndrra e tenistit italian, Mario Cecchinato, për të synuar triumfin në një turne prestigjoz si “Roland Garros”.

Ka qenë pikërisht austriaku Dominic Thiem ai që e ka mposhtur me rezultatin 3-0, (7-6, 7-5 dhe 6-1), duke prekur edhe vetë për herë të parë finalen e turneut francez. Thiem rezultoi surpriza e këtij turneu, pasi mbërriti deri në gjysmëfinale, falë një loje të jashtëzakonshme, veçanërisht ndaj serbit Djokoviç.

Në gjysmëfinalen tjetër, Rafael Nadal mposhti pa shumë probleme kundërshtarin e tij, Del Potro. 6-4, 6-1, 6-2 ishin rezultatet e 3 seteve në favor të spanjollit, që njihet ndryshe edhe si “Mbreti I fushave me dhe” dhe që tashëm ka mundësinë ta mbyllë me triumf “Roland Garros-in”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top