Conference League

Roma, 14 vjet pas asnjë trofe, flet kapiteni: Ëndërr t’ia dhurojmë qytetit këtë kupë

Dy ditë para finalen e Conference League, mes Romës dhe Feyenoord, tifozët dhe futbollistët e Romës janë pushtuar nga “ethet” e një suksesi që do të ishte i pari në historinë e klubit verdheuq pikërisht në sezonin debutues të kompeticionit të ri europian. Janë 14 vite pa fituar një trofe, ndaj edhe pse nuk është Kupa me e lakmuar në futbollin e Kontinentit të Vjetër, për skuadrën e kryeqytetit italian do të thoshte shumë.

Kapiteni i Romës, Lorenzo Pellegrini, mundohet të karikojë në maksimum ambientin verdhekuq para sfidës së “Air Albania”. Në prononcimin për UEFA-n, 25-vjeçari deklaroi:

“Të kesh shansin për të fituar këtë trofe, për t’i dhënë këtë kupë qytetit tim është tashmë ëndërr. Mendoj se duhet ta jetojmë atë 100% dhe të përpiqemi të fitojmë me çdo kusht. Ne duam ta sjellim këtu, në Romë. Ky do të jetë objektivi ynë më 25 maj”.

 

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency