Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Roma arrin akordin me Juven për Chiesën, pritet miratimi i sulmuesit

Roma arrin akordin me Juven për Chiesën, pritet miratimi i sulmuesit

Federico Chiesa është gjithnjë e më larg Juventusit. Kontrata e sulmuesit anësor me bardhezinjtë skadon në verën e 2025-ës dhe pavarësisht tentativave, drejtori sportiv torinez Giuntoli e agjenti i Chiesës, Fali Ramadani, nuk kanë arritur akordin për zgjatjen e bashkëpunimit.

Në këto kushte, drejtuesit e Juventusit kanë vendosur ta shesin sulmuesin këtë verë, për të mos e humbur me parametra zero, teksa media italiane bën me dije edhe për një akord paraprak me Romën për shifrën e 20 milionë eurove.

De Rossi nuk e ka fshehur dëshirën për të marrë Chiesën nën urdhrat e tij dhe drejtuesit e Romës duan ta kënaqin, por tashëm topi është në këmbët e futbollistit, që do të duhet të gjejë marrëveshjen me verdhekuqtë.

Lexo edhe:

Problem mbetet paga e lartë e Chiesës, që nuk dëshiron të sakrifikojë asnjë cent nga paga e tij aktuale te Juventusi, ndërsa Roma nga krahu tjetër nuk i ofron dot më shumë se 5 milionë euro në sezon, plus bonuset.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...