Merkato

Roma arrin marrëveshjen me Realin për afrimin e sulmuesit të talentuar

Roma e ka gjetur më në fund zëvendësuesin e Edin Dzekos dhe bëhet fjalë për sulmuesin e talentuar spanjoll Borja Mayoral. Klubi verdhekuq ka arritur marrëveshjen me Realin e Madridit dhe pritet që në 48 orët e ardhshme sulmuesi të mbërrijë në kryeqytetin italian.

Bëhet fjalë për një huazim për shifrën e 2 milionë eurove, me Romën që ka ruajtur të drejtën e blerjes verën e ardhshme për 10 milionë euro të tjera, çka do ta çonte vlerën e kartonit në 12 milionë euro në total.

Tani pritet që Broja Mayoral të rinovojë kontratën me Realin e Madridit, pasi aktualja i skadon verën e ardhshme dhe “Los Blancos” nuk mund ta japin në huazim pa ia zgjatur më parë bashkëpunimin.

Sulmuesi 23-vjeçar spanjoll është rritur te Reali i Madridit, por ka pasur shumë pak hapësira me fanellën e “Los Blancos”, ndërsa në dy sezonet e fundit ka qenë në huazim te skuadra e Levantes.

Mayoral është një sulmues shtatlartë, që di të luajë si në qendër të repartit, ashtu edhe në krah, çka e bën atë pak ndryshe nga Dzeko dhe i jep trajnerit Paulo Fonseca edhe alternativa të tjera loje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency